Jak ušetřit na stavbě domu? Jde to i jinak než fyzickou prací

Stavba domu je významné životní rozhodnutí, které si žádá nemalou investici – řádově v milionech korun. A právě proto se stále více Čechů přiklání ke stavbě svépomocí, díky čemuž lze ušetřit třeba i polovinu celkových nákladů. Samozřejmě to není cesta pro každého, ale pouze pro zručnější stavitele. Nabízí se však i jiné způsoby, jak při výstavbě bydlení minimalizovat rozpočet.

Investory lze rozdělit do několika pomyslných kategorií – na základě toho, jakým způsobem se na stavbě podílí.

První skupinou jsou lidé, kteří stavbu realizují kompletně svépomocí. Tedy od základů, přes hrubou stavbu, až po dokončovací práce. Profesionály kontaktují pouze kvůli některým pracím vyžadujícím odbornost z důvodu kolaudace. Tento způsob výstavby je nejlevnější, ale také časově nejnáročnější.

Druhou kategorii tvoří investoři, kteří si provádí jen jednodušší práce nevyžadující odbornost. I v tomto případě lze v konečném důsledku ušetřit nemalou částku.

Poměrně dost stavitelů postupuje tak, že se na výstavbě podílí minimálně, ale namísto stavební firmy kontaktují jednotlivé dodavatele a řemeslníky. Rozhodujícím kritériem je nejlepší poměr ceny a kvality odvedené práce.

Pro jaký způsob výstavby domu se nakonec rozhodnete vy, záleží na vašich schopnostech a časových možnostech. V každém případě ušetříte minimálně tím, že si sami vyhledáte cenově dostupný materiál. Pokud sortimentu příliš nerozumíte, nevadí. Ve stavebninách vám jistě dobře poradí.

Dobrou volbou je HAMAX – levné stavebniny v Praze, kde seženete ucelený sortiment stavebních materiálů a pomůcek.

Stavebniny Praha fungují již od roku 1992 a kvalifikovaní zaměstnanci sortimentu skutečně rozumí. Noví zákazníci získávají zajímavé slevy a zároveň se můžete spolehnout na bezkonkurenčně levnou dopravu.