Graffiti není neřešitelný problém. Jak na něj?

Pokud jste se vrátili z práce domů a s hrůzou zjistili, že se na fasádě vašeho domu vyřádil místní vandal, pravděpodobně nejste sami. Graffiti je problém veřejného i soukromého sektoru a každoročně jsou na prevenci a řešení škod vynakládány miliony korun. Co si s pomalovanou fasádou počít?

Měli byste se ji snad pokusit vyčistit vlastními silami? V tomto článku se dočtete, proč je mnohem lepší profesionální čištění a jakým způsobem se odborníci postarají o prevenci.

Proč je odstranění graffiti náročné?

Sprejeři používají kvalitní spreje a barva se dostává poměrně hluboko do struktury materiálu. Proto je čištění časově i technologicky náročné, navíc obvykle nepomáhají běžné čisticí prostředky. Rozhodnete-li s graffiti vyčistit svépomocí. Počítejte s tím, že se vám nemusí podařit fasádu vyčistit, a v horším případě bude vypadat ještě hůř než před čištěním.

Odborníci na odstraňování graffiti mají proces čištění dokonalé zvládnutý. Používají vhodně zvolené čisticí prostředky i profi techniku, například na bázi tryskání pískem. Díky tomu je výsledek perfektní i navzdory rozsáhlému a hlubokému znečištění.

Odborníkům navíc trvá čištění fasády od graffiti podstatně kratší dobu. Ušetří vám tak spoustu času, který můžete věnovat příjemnější činnosti.

Jak zajistit prevenci?

Když už bude graffiti vyčištěno, měli byste se zamyslet nad tím, zda není vhodné učinit jistá preventivní opatření. I v tomto směru vám přijde vhod specializovaná firma, která realizuje antigraffiti nátěry.

Podstatou antigraffiti nátěru je vytvoření speciální ochranné vrstvy s hydrofobním efektem. Ta chrání zdivo před běžnými nečistotami, a pokud se na něm objeví graffiti, technik ho vyčistí podstatně rychleji, než kdyby na fasádě ochranný nátěr nebyl. Barva ve spreji se totiž nedostane do podkladu.

Spoustu dalších informací ohledně čištění fasády od graffiti a antigraffiti nátěry najdete na www.ars.cz