Co je to mobilheim a k čemu slouží

Mobilheim – během posledních pár let jejich popularita značně vzrostla, staly se novým trendem v otázce bydlení a nejednomu nadšenci doslova učarovaly. Začaly se využívat pro rekreaci, chataření, dovolené ale i přechodné bydlení. Mluví se o nich jako o nejjednodušším způsobu bydlení. O čem je řeč? O tzv. mobilheimech neboli mobilních domech.

Co je to mobilheim

Mobilheim je obydlí, které vám umožňuje transport doslova z místa na místo. Móda mobilního bydlení není žádnou novinkou – v USA si ji oblíbili již ve 20. století a to především z nutnosti cestování za prací. Tyto domečky mají co do kvality hodně společného s klasickým obydlím a mohou jim v ledasčem bez problému konkurovat. Během dlouholetého vývoje se z obyčejných karavanů stávaly tří i vícepokojové mobilní domky.

Využití mobilheimu

Mobilní domeček můžete využít k mnoha účelům. K rekreaci, zejména v místech, kde není povolena výstavba klasických budov. K přechodnému bydlení, když zrovna máte rozestavěný domek, ve kterém se nedá ani přežívat natož žít.

Mobilní domek má opravdu široké spektrum využití, proto si ho možná oblíbíte i vy.

Mobilheim můžete využít i jako kancelář, ubytování vašich zaměstnanců na stavbách, jako příjemné zázemí když jste vášnivými rybáři či myslivci nebo v kempech, kde mu dáte přednost před klasickou chatkou.

Cena mobilheimu

Cenové rozpětí se liší. Ceny zpravidla začínají na 50.000,-Kč za menší a hlavně starší mobilheimy, které disponují pouze základním vybavením a zastavují se někdy i za částkou milion korun za nové, luxusně vybavené a kolikrát i na míru vyrobené mobilní domečky, které můžete využívat celoročně.

Zde se můžete podívat, jak vypadá, jakou výbavu a jaké parametry má luxusní mobilheim pro celoroční bydlení.

Záleží jen na vašem výběru, jaký mobilní domek si pořídíte, kolik do něho investujete a jak dlouho se v něm budete zdržovat.