Jak poznat, že plastová okna jsou kvalitní a přitom ne přehnaně drahá?

I v době zvýšeného zájmu o okna dřevěná a hliníková, stále plastová okna vedou u zákazníků a to s drtivou převahou. Jedním z hlavních důvodů je jejich cena. Plast je v porovnání se dřevem a hliníkem mnohem levnějším materiálem a tak mohou být i ceny oken z plastu podstatně levnější, než ceny oken z jiných materiálů. A přitom na kvalitě a hodnotách nic neztrácí. Jak ale poznat kvalitu oken a nekoupit jen levný a nekvalitní produkt?

Základem je provedení okenních profilů

Okenní profily jsou na všech druzích oken jednou z nejdůležitějších součástí, které mají přímý vliv na kvalitu oken, jejich odolnost, tepelně-izolační vlastnosti, užívání i design. U plastových oken se samozřejmě jedná o plastové profily, vyráběné ze speciálně upraveného PVC. Jak se vlastně PVC vyrábí, se můžete dočíst ZDE. Profily jsou duté, s několika komorami uvnitř. Velký vliv na kvalitu a vlastnosti oken má nejen počet komor v oknech, ale také jejich velikosti a rozmístění.

01 02

Levná okna nemusí hned znamenat nízkou kvalitu

Plastová okna disponují velmi vyrovnaným poměrem ceny a kvality a jsou obecně považována za levná. Jak ale poznat, která levná plastová okna jsou kvalitní a která méně? V takovém případě je vždy lepší navštívit internetové stránky jednotlivých výrobců. Ti by měli mít zmíněno, z jakých materiálů jsou okna vyráběna, jaké technologie a postupy jsou využívány a kdo je dodavatelem materiálů. Stabilní a osvědčené společnosti se nemají za co stydět a veškeré informace svým potencionálním zákazníkům nabídnou. Dobrou známkou kvality je i vlastnictví certifikátů, dokládajících kvalitu vyráběných oken.

03

Oslovte výrobce a nechte si poslat cenovou nabídku

Každý zákazník má na plastová okna jiné požadavky, ať už se to týká tepelně-izolačních vlastností oken, jejich designu nebo rozměrů. Pro jednoduché zjištění předběžné ceny oken si můžete vyzkoušet online kalkulaci (konkrétně zde: plastová okna ceník a rozměry). Specializovaní výrobci tuto možnost také poskytují. Ideálně si však nechte okna přímo výrobcem zaměřit a nechte si také vypracovat cenovou nabídku. Tyto služby by měly být zdarma. Mezi přední výrobce plastových oken s nízkou cenou a vysokou kvalitou se řadí například firma OKNOPLASTIK s.r.o, jež se může pochlubit i certifikátem ZARUČENĚ ČESKÁ OKNA.