Tipy do ložnice pro klidné spaní

Kvalitní spánek je bezesporu velice důležitý. Od spánku se odvíjí Váš zdravotní stav a Vaše výdrž. V tomhle článku si prozradíme pár triků, díky kterým budete moci bez rušení kvalitně spát.

Kvalitní matrace a postel

Nejdůležitějším faktorem je vyhovující postel. Každému vyhovuje jiný typ matrace, ale vždy bychom se měli držet zlatého středu. Matrace by neměla být příliš tvrdá, ale ani příliš měkká a pružná. Po tvrdé matraci bolí záda, na měkké se zase těžce usíná. Jestliže se Vám tedy blbě spí, začněte výměnou postele.

Otočení polohy spánku o 180 stupňů

Jestliže míváte nekvalitní spánek, někdy stačí opravdu málo. Stačí zaměnit hlavu a nohy. V posteli se tedy otočíte o 180 stupňů. Tahle malá záměna mnohdy všechno vyřeší.

Nepřítomnost rostlin v ložnici

Nedoporučuje se umísťovat do ložnice zelené květiny, ve kterých probíhá fotosyntéza. Přes den Vám sice zelené rostliny čistí vzduch, přes noc tomu tak ale není. V ložnici je lepší přes den větrat a nevyužívat k čištění vzduchu zelené rostliny. Květiny je vhodné umístit všude jinde v bytě, jen né v ložnici.

Prostorný interiér

Ložnice by neměla být v žádném případě stísněná. Vhodný je vzdušný a prostorný interiér. Někdy k tomu stačí pouze dopomoci iluzí. Větší místnosti totiž působí chladněji a uklidňují.

Polštáře s bylinkami

Bylinky uklidňují a podporují spánek. Vyzkoušejte proto vonné bylinkové polštáře. Jestliže netrpíte alergií, určitě budou mít příjemné účinky.