Stavíme rodinný dům

V první řadě je třeba si ujasnit, zda chcete bydlet na kraji města a mít v dosahu mhd či alespoň vlak nebo koupit či postavit rodinný domek na vesnici, kde sice budete mít větší klid od ruchu města, ale zase vzdálenost jak do zaměstnání či s dětmi do školy nebude na pár minut jako v případě bydlení ve městě. Budete-li dojíždět na delší vzdálenost, uvažujte o přestavbě auta na plyn, pak vás ani těch 100km denně trápit nebude.

Důležité je také vědět kolik chcete do stavby investovat a mít nějakou rezervu navíc, protože i když si koupíte starší dům řekněme v hodnotě 2 miliony korun v domnění že jej za 300 tisíc kč opravíte, jako si to myslel jeden můj kolega, pak jste na omylu. Dnes jen pokud budete chtít velmi kvalitní kuchyň tak za ní dáte těch 300 tisíc.

Také je zbytečné stavět velký dům s mnoha místnostmi, protože když děti odrostou, málokteré zůstane bydlet s rodiči a obývat dům o rozloze 150m2 ve dvou lidech také nemá význam.

Určitě také musíte zhodnotit svojí finanční situaci, dnes Vám hypotéku dají téměř v každé bance, ale jak se říká půjčit si umí každý, ale splácet několikatisícovou hypotéku nap. po ztrátě zaměstnání může být velký problém.