Stavba domu svépomocí je určitě stále výhodná

Pokud se rozhodnete pro stavění domu vlastními silami, pak jste na velmi dobré cestě k vysokým úsporám. Bydlení ve svém je opravdu skvělé a v každém případě může být i levné. Důležité je ušetřit na různých činnostech a na materiálu. Je jen na vás, jak se k celé situaci postavíte a jestli budete schopni si vše okolo stavby domu obstarat sami. Podívejme se tedy na konkrétní věci, jež mohou přinést maximální úsporu.

Najděte si inspiraci

Jestliže chcete stavět dům svépomocí, pak je ideální najít si inspiraci na internetu. Výbornou volbou je především web Náš dům, který nabízí celou řadu různých rad týkajících se jak samotných činností potřebných ke stavbě domu, tak i výběru materiálu a různých jiných věcí. Autor tohoto webu již dům svépomocí postavil a klidně vám v mnohých činnostech bez větších problémů poradí. Budete tak mít informace z první ruky a bezplatně.

Hodně věci si děláte sami

Činností, jež budete schopni vyřešit sami, je obrovské množství. Nejvíce můžete uspořit především na samotné hrubé stavbě. Firma vám většinou nacení hrubou stavbu několikanásobně výš, než je tomu v situaci, kdy budete lidově řečeno dávat cihlu k cihle samotní. Obrovskou úsporu ale může přinést v každém případě i střecha. U té se může jednat dokonce i o desetitisíce korun. Pokud rozumíte elektrice, pak klidně můžete rozvody v interiéru udělat sami. Podle projektové dokumentace se toto všechno dá bez větších problémů obstarat.

Neřešte všechno naráz

Spoustu věcí je možné řešit až po dostavbě hlavních součástí domu. Třeba taková zahrada se dá urovnat a upravit až tehdy, je-li všechno hotovo. Pokud začnete okolí domu upravovat třeba ještě před realizací svodů, pak dojde k tomu, že vaše práce bude díky dalšímu kopání zmařena. Vše má svůj čas a různé činnosti musí následovat po sobě tak, jak mají.

K rodinnému domu určitě patří garáž, ve které je auto s nepoškozeným čelním sklem. Pokud máte to Vaše rozbité, oprava autoskla nebo jeho výměna není problém pro firmu Autosklo Střípek.