Přemýšlíte o nové podlaze do interiéru? Jaký druh je nejvyužívanější?

Podlaha v domácnosti je jedním ze základních druhů vybavení. Zabírá největší plochu a má tedy velký vliv na celkový vzhled interiéru. Jejímu správnému výběru by tedy měla být věnována opravdu zvýšená pozornost. Druhů a materiálů pro podlahy je v současnosti hned několik desítek. Jen jeden druh ale může být nejžádanější. O jaký druh se jedná?

Jednoznačně laminátové podlahy

V současnosti našemu trhu jednoznačně dominují laminátové podlahy a to s dosti drtivou převahou. Především proto, že laminát je pro podlahy ideálním materiálem. Jedná se o kombinaci přírodních a umělých materiálů. Vynikající je zejména poměr kvality a ceny u laminátových podlah. To je zřejmě hlavní důvod jejich vysoké obliby. Velké rozdíly ale mohou být v kvalitě jednotlivých značek. Vybírejte proto druhy od známých a spolehlivých značek jako jsou Egger, Berry Floor či PERGO.

realitykb.cz_podlahy-koberce_com_01

Věrohodná imitace dřevěných materiálů

Laminátové podlahy mají skvělé vlastnosti také v oblasti designu. Jejich povrchová úprava se nejčastěji vyrábí v podobě imitací přírodních dřevin. Díky moderním technologiím výroby je na první pohled téměř k nerozeznání od pravého přírodního dřeva. Navíc můžete vybírat z mnoha druhů dřevin a odstínů. Laminátové podlahy se nejčastěji vyrábí v provedení, jako plovoucí podlahy. Pokud nemáte zájem jen o imitaci dřeva, ale chcete pravé dřevěné podlahy, tak ZDE se dozvíte informace také o tomto druhu podlah.

realitykb.cz_podlahy-koberce_com_02

Pokládku raději přenechejte odborníkům

Plovoucí podlahy jsou obecně považovány za druh podlahových krytin, který je velmi snadný na pokládku. Ovšem kvalita podlah je závislá i na kvalitě provedení pokládky. Jestli chcete, aby výsledek byl opravdu dokonalý, tak je vhodné i na plovoucí podlahy kontaktovat raději profesionály v tomto oboru. Specialisty na pokládku podlah jsou podlaháři a najdeme je ve všech částech naší republiky. Podlaháři České Budějovice najdete stejně snadno, jako podlaháře v Praze, Brně a dalších velkých českých městech.