Pojistit si bydlení aneb otázka, jíž nelze nijak podceňovat

Klidný spánek, ale i dovolená. Jsou momenty, kdy na svůj byt nemůžete dohlížet a nedopatřením vytopíte sousedy nebo přijde jiný problém. Pokud pak nemáte uzavřenou vhodnou pojistku, hrozí, že budete muset škodu platit jako celek ze své vlastní kapsy.

Vyřeší to úspory nebo půjčka? To je jistě zcela zbytečné, protože dnešní pojistná ochrana se snadno sjedná online formou, bez zbytečného papírování, vyplňování dlouhých formulářů a dlouhého čekání. Internet přeci zkracuje vzdálenosti…

Stačí jedno jediné, znát výměru bytu

Složitá smlouva? Ale vůbec ne, vždyť právě pojištění bytu vyžaduje kromě kontaktních údajů pojistitele včetně přesné adresy už jen jedinou věc. Kolik metrů čtverečních plochy má vaše nemovitost? Právě z tohoto číselného údaje se vypočítá paušálně pojistné, které tak měří všem úplně stejným metrem bez rozdílu – spravedlivě a rovně.

Přitom, pojistit si nemusíte jenom byt, ale klidně také dům, který ještě nemáte dostavěný a zkolaudovaný. Případně také bazén, vybavení ordinace, garáž a chatu, nikde není psáno, že nabídka platí jen a pouze pro standardní městské bytové jednotky. Rozbitá skla, ale například i škody, které napáchá lesní zvěř, to vše může být chráněno v pojistné smlouvě, bez dalších příplatků nebo omezení.

Pojištění občanské odpovědnosti bez spoluúčasti

Pod jedním dokumentem může být chráněna třeba i celá rodina. Takzvané pojištění proti blbosti je dnes hodně oblíbeným artiklem, pokryje totiž opravdu mnoho – kromě jiného má platnost na všech kontinentech a je zcela bez spoluúčasti na škodě, což jsou hned dvě opravdu velké výhody.

Vlastně se dá říci, že pojišťovnictví se díky této možnosti dostává na zcela novou úroveň, která tu ještě před nějakou dobou vůbec nebyla, a jen se o ní občas veřejně diskutovalo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *