Pojištění domácnosti, majetkové, nemovitosti nebo raději všechny?

Pokud vlastníte nemovitost, měli by vám být pojmy pojištění domácnosti, nemovitosti i majetku známé. Odpovědný majitel domu či bytu totiž pojištění má, protože dobře ví, že bez nich hodně riskuje. Bez pojistky si totiž koledujete o velké finanční v případě, kdy dojde k poničení či úplnému zničení vašich věcí. Že vám nic nehrozí? Probuďte se: počet krádeží, vandalismu ale i řádění přírodních živlů každoročně přibývá, takže je na místě se bránit! Prozradíme, co jednotlivá pojištění mohou nabídnout i vám!

 

  1. pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je nutný základ, protože si v rámci něho pojišťujete téměř všechny movité věci, které se ve vaší domácnosti nachází. Pojistka vás kryje například v případě poškození nábytku, spotřebičů, ale i v případě, kdy dojde k odcizení vašich peněz v hotovosti nebo cenností. Pokud se chcete dovědět více, podívejte se na tyto časté dotazy k pojištění domácnosti.

realitykb.cz_online_ergo_cz_01

  1. pojištění nemovitosti

Jak jste asi pochopili z názvu, předmětem pojištění je v tomto případě nemovitost. Pojistka se vztahuje ale také na další stavební části i na jiné vybavení jako je plot, bazén, solární zařízení, zahradní osvětlení, rostlinné kultury apod. Dostanete od pojišťovny peníze v případě jejich poškození či zničení vlivem působení přírody či cizího zavinění.

realitykb.cz_online_ergo_cz_02

  1. pojištění majetku

Je vlastně kombinací předchozích dvou. V tomto typu pojistky je zpravidla zahrnuta jak nemovitost, tak i vybrané movité věci. Nikdy ovšem není pojistka tak obsáhlá, jako oba předchozí typy zvlášť. Velmi zajímavé podmínky má například ERGO majetkové pojištění, ke kterému pojišťovna nabízí i zajímavé bonusy. Jedním z nich je úhrada nákladů za náhradní bydlení v případě, kdy není možné domácnost obývat, a to až do výše 1 500 na den!

realitykb.cz_online_ergo_cz_03

Kolik zaplatíte?

Výše pojistek se odvíjí od velikosti bytu či domu a v potaz jsou brány i další faktory. Zde si můžete prohlédnout kalkulace pojištění domácnosti. Konkrétní cenu byste si měli vždy zjistit u dané pojišťovny. Rozhodně ale neberte první nabídku, která se namane, vyplatí se srovnání, protože pojišťovny nabízí i různé bonusy a slevy. Zde ještě několik rad, čemu se při zařizování pojistky vyvarovat.