Kvalitní prádelna v karlovarském kraji?

Ten kdo vám s prádlem jistě pomůže jsou prádelny, čistírny,  mandlovny  a žehlírny. Na trhu najdete v této oblasti služeb velký výběr, a protože se jedná o někdy drahé obleky, košile a ostatní druhy textilu je dobré si předem zjistit z okolí, jaké kdo má s tou či onou prádelnou zkušenosti.

Většinou najdete prádelny, kde vám vyperou kalhoty, sukně, košile, trička, svetry, pracovní oděvy a dál třeba deky, polštáře, ubrusy, a další textil. Velké množství prádelen dnes nabízí i opravy prádla, čištění oděvů a ošetření kůží i impregnaci oděvů a chemické čištění. Některé nabízí i službu dopravy prádla od zákazníka do prádelny a zpět.

Pronájem prádla

Další službu, kterou mohou využít hotely je i dlouhodobý pronájem prádla a pracovních oděvů, včetně praní, čištění a oprav prádla i oděvů. Nebo i třeba jen zapůjčení prádla za určitý poplatek na různé akce kde hrozí nedostatek vlastního prádla. Služeb, je v tomto směru opravdu hodně, ceny se liší od každé prádelny a i služby se mohou lišit. Prádelny jsou již vybaveny moderními přístroji, ať už se zmiňujeme o pračkách nebo žehličkách.

Než vyrazíte s hromadou prádla k vyprání, určitě si nejdříve ověřte, zda danou službu, kterou potřebujete, vámi zvolená prádelna nabízí. Také by mělo být jasně dáno, že pokud vám prádelna prokazatelně svou vinnou textil poškodí, uhradí vám celou částku za zničený oděv.

Prádelny v Karlových Varech

centru Karlových Varů najdeme cca čtyři prádelny a čistírny oděvů a textilu, najdete konkrétně mezi nimi i rychločistírnu. Obvykle vám zde oděvy vyperou – vyčistí i do jedné hodiny, tato služba je dražší, je to expresní služba! U některých prádelen, najdete jejich seznam služeb i ceník na jejich firemních webových stránkách na internetu, což vám již předem umožní zúžit výběr prádelny, a to hlavně v případě pokud nemáte od někoho přímo některou prádelnu doporučenu.

Na Karlovarsku je cca desítka prádelen a čistíren, ke každé najdete spojení na internetových stránkách, i v informačních centrech města i v tištěném seznamu místních firem či na informačních telefonních linkách a dozvíte se i otvírací dobu.

Prádelny v Karlových Varech najdete na ulici T. G. Masaryka, konkrétně zde mi pomohli, když jsem měl hodně věcí k praní a žehlení, další v ulici Na Výšině, v ulici Karlovarská a rychločistírnu Sokolovská. Určitě si vyberete i v okolí Karlových Varů, podívejte se třeba na internetové stránky či zavolejte na informace, která prádelna je k vašemu bydlišti na Karlovarsku nejblíže.