Bydlete pohodlně v novém

Zájem o nové byty stále roste. Ve srovnáni s předešlými lety je zájem o nemovitosti několika násobně vyšší. Lidé nakupují nemovitosti jak pro sebe tak jako investiční příležitost.

Nabídka nových bytů

Lidé preferují spíše nové byty. Pro majitele, kteří hledají vlastní bydlení to má několik výhod:

  • při stavbě nového bytu si sami mohou vše dispozičně navrhnout
  • neřeší rekonstrukce a starosti s tím spojené
  • vše je nové, čisté, nejedná se o neoblíbený panelový byt

Za nový byt většinou zaplatí stejnou cenu, jako za byt po rekonstrukci o stejných dispozicích v podobné lokalitě. Kupovat byt v novostavbě se tedy určitě vyplatí. Lidé, kteří kupují nový byt především jako formu investice preferují novostavbu především z důvodu nízkých nákladů na údržbu nemovitosti, byty se staví v zajímavých lokalitách, takže o nájemce nemusí být nouze.

Byty můžete vyhledávat na různých realitních serverech . Snadná filtrace vám pak může pomoci při výběru konkrétního bytu, který hledáte. Jedním z takových webových portálů je www.nove-byty.cz

Developerské projekty

Nejvíce developerských projektů je bezpochyby v Praze. Lokality, které bývají oblíbené jsou především s bohatou zelení a občanskou vybaveností. Takovéto projekty vyhledávají hlavně mladé rodiny s dětmi. Jedním z takových projektů jsou například aktuálně nový projekt Viladomy Zbuzany. Developerské projekty, které jsou v centru města s oblibou vybírají spíše pracovně vytížení, kteří potřebují být v neustálém kontaktu s centrem města.

Stále více začínají být oblíbené projekty i více na okrajích hlavního města, nebo v jeho přilehlém okolí. Důvodem je mnohem nižší pořizovací cena bytů. Za stejnou cenu je zde možnost koupit o jeden pokoj větší byt, než přímo v Praze. Doprava do centra pak například příměstskými vlaky netrvá déle než 30 minut. Spoje jezdí velmi pravidelně ve špičce každých 15 minut.

Kvalita a prověřenost

Při výběru nemovitosti by mělo být v první řadě myšleno na spolehlovost developera. Byt byste měli pořizovat od prověřených developerů s delší historií. jen tak můžete zabránit tomu, že se například vaše nemovitost nepostaví, nebo při řešení reklamací budete neúspěšní.