Bezpečnostní agentury a jejich služby

Podnikáte a máte obavy o bezpečí Vašeho majetku a zařízení Vašich kanceláří nebo výroby? Profesionální ochrana osob a majetku je pro Vás jistě jednou z nejdůležitějších věcí a měla by být součástí každého zodpovědného podnikání. Můžete si ji zajistit sami, vlastními silami, nebo na ni můžete najmout špičkové profesionály. Specializované bezpečnostní agentury nabízejí rozsáhlé množství služeb, díky kterým budete mít klidný spánek. Vy i Váš majetek budete maximálně chráněni.

Co všechno bezpečnostní agentury umí?

Základní službou bezpečnostní agentury je fyzická ostraha osob a majetku. Bezpečnostní agentura Vám zajistí instalaci zabezpečovacích a kamerových systémů, samozřejmostí je i možnost jejich připojení k pultu centrální ochrany (PCO). Pokud potřebujete zařídit střežený převoz hotovosti a cenných zásilek, s důvěrou se můžete opět obrátit na bezpečnostní agenturu. Umí toho ale mnohem víc. Můžete si domluvit mobilní bezpečnostní hlídky, správu objektů, pořadatelskou a informační činnost, kontrolu podniků a zaměstnanců nebo dokonce úklidové práce. Bezpečnostní agentury umí nabídnout i speciální balíčky služeb. Sami si můžete vybrat, jaké služby si za výhodnější ceny do balíčku namícháte.

Fyzická ochrana osob a majetku

Nejoblíbenější a nejrozšířenější službou bezpečnostních agentur je fyzická ostraha osob a majetku. Klient si může tuto nabídku uzpůsobit svým potřebám. Pracovníci agentury mohou být v civilním oblečení, které nebudí nadměrnou pozornost, nebo naopak v uniformě, která jim dodává větší respekt. Díky důkladnému školení, kterým procházejí všichni zaměstnanci bezpečnostních agentur, mohou pracovníci zajistit pachatele případného trestného činu až do chvíle, kdy na místo dorazí policejní hlídka.

fyzická ostraha

Pes na stráži

Přemýšlíte o možnosti využití hlídacích psů? I tuto variantu bezpečnostní agentury nabízejí. Ostraha může být vykonávána se speciálně vycvičenými psy. Stejně tak je možné využít mobilních hlídek. Ty nestráží objekty nepřetržitě, ale v předem dohodnutých časových intervalech. Kontroly ale mohou být i náhodné.

pes na stráži

Kamerové a bezpečnostní systémy

Kvalitní bezpečnostní technika může také napomoci k ochraně Vašeho majetku. Nejoblíbenější jsou kamerové a bezpečnostní systémy. Ty můžete navíc napojit na pult centralizované ochrany, který v případě napadení objektu okamžitě přivolá policii nebo vlastní hlídku.

kamerový systém

Převoz finanční hotovosti

Finanční instituce a banky často využívají službu převozu finanční hotovosti a jiných finančních zásilek. Pokud si tento způsob přepravy peněz zvolíte, nemusíte sjednávat samostatné pojištění. To už je součástí ceny této služby. Každá bezpečnostní agentura si pojištění sjednává sama u některé z velkých pojišťoven.

Rozsáhlá nabídka služeb

Předností bezpečnostních agentur, která potěší každého zákazníka, je rozmanitá nabídka služeb. Každý klient má možnost výběru přesně takové služby, která vyhovuje jeho potřebám. Kvalifikovaní a špičkově vyškolení pracovníci jsou dalším kladem. Před výběrem té pravé bezpečnostní agentury se ujistěte, že má certifikát od Národního bezpečnostního úřadu. Ten garantuje vysokou kvalitu nabízených služeb. Profesionální bezpečnostní agentura je vhodnou volbou pro všechny, kdo mají bezpečnost na prvním místě a nechtějí bezpečí vlastní osoby nebo svého majetku podcenit. Služeb, kterých můžete využít, je opravdu spousta, patří mezi ně:

  • fyzická ochrana služeb – ta se dále dělí na fyzickou ostrahu objektů, ostrahu sportovních a společenských akcí, speciální bezpečnostní služby, pult centralizované ochrany, recepční služby a poradenskou činnost,
  • bezpečnostní systémy – elektronické zabezpečovací systémy, požární bezpečnostní systémy, kamerové systémy, přístupové systémy, TV a SAT rozvody a další speciální činnosti.

Některé bezpečnostní agentury nabízejí i úklidové služby, ať už se jedná o úklid firem, administrativních budov nebo kanceláří, dále úklidy bytových i nebytových prostor a domácností, nebo dokonce kompletní facility management. Pod ten můžeme zahrnout administrativní facility management, technický facility management, starost o zeleň a požární ochranu.